Czym są dla Ciebie pieniądze?

by - lipca 23, 2018

czym są pieniądze?Jak to powiedział Bob Marley

Pieniądze to liczby, a liczby nigdy się nie kończą. Jeśli swoje szczęście uzależniasz od pieniędzy, to poszukiwanie szczęścia nigdy się nie skończy.
Czym są dla mnie pieniądze? To dość trudne pytanie, ale tak jak cytat Boba Marleya uważam że za pieniądze nie kupimy wielu rzeczy... Może rzeczy to złe słowo. Nie kupimy naszych emocji, uczuć i radości. Z radością jest tak że czasem ona przychodzi i odchodzi. Są chwile gdzie cieszymy się z danej rzeczy, po czym traci ona swe znaczenie z upływem dni, godzin, miesięcy czy lat. Na przestrzeni wieków pieniądz rządzi światem. Skąd się wziął? Dlaczego? Czy nie prościej byłoby nam żyć bez nich!

Nasze całe życie jest uzależnione od zielonych papierków i monet. Bez nich nie moglibyśmy kupić jedzenia, ubrań i nie moglibyśmy podróżować. Cały system jest oparty na zyskach. Pracujemy by móc zadbać o siebie i rodzinę. Niektórzy z nas harują po 12 godzin, a i tak nie zawsze mają z czego żyć. Pracujemy dla pieniędzy, ale przy tym tracimy nie tylko zdrowie, ale i też szacunek do drugiej osoby. Pieniądze są głównym problemem tego świata. To właśnie dzięki nim toczą się wojny, są kryzysy, rozpadają się rodziny. Zabijamy dla pieniędzy by móc poczuć się władcą wszechświata. Jak daleko posunie się człowiek by móc zdobyć trochę zielonych?

Pieniądze dają nam różne możliwości. Niby nie dają nam szczęścia, i bez nich w dzisiejszym świecie pełnym chaosu, nienawiści sieją zło. Każdy z nas pragnie być stabilnym finanosowo, a nikt się nie zastanawia dlaczego! Czemu ta stabilizacja jest okupiona czasami cierpieniem. Jeśli jesteś bez pracy to ludzie często spychają cię na margines społeczny. Uważają że nic nie reprezentujesz sobą, i mają cię głównie w dupie. Ja mam właśnie taki przykład na sobie. Długo byłam na bezrobociu, a ludzie czasem krzywo patrzą na mnie że taka młoda a pracy nie ma, albo jest po prostu leniem śmerdzącym. Ludzie zazwyczaj oceniają nas po statusie materialnym, nie patrząc przy tym czy kogoś krzywdzą. Świadomość ludzka jest nadal na niskim poziomie. Zamiast się wspierać, często jednak okazuje się że jesteśmy nierozumiani, i wyśmiewani. Ci którzy mają dużo zielonych zazwyczaj nic nie robią, a kasa sypie im się jak manna z nieba! Tak już jest na tym świecie, że jedni mają z górki, a inni całe życie ida pod górę z kamieniem na barkach. Budda by powiedział że musi istnieć równowaga w kosmosie. Zapewne tak jest, bo sami tego doświadczamy na co dzień.

Czym są dla Ciebie pieniądze? 

One są i będą nie pozbędziemy się ich! Gdyby tak było, to świat zmieniłby się o 380 stopni, a ludzie toczyliby wojny o ich posiadanie. Dla mnie, tak jak i zapewne dla wielu ludzi byłyby one zbędne. Jeśli świadomość ludzi by się zmieniła, a zapewne dojdzie już nie długo do tego, to będziemy świadkami wielkich zmian. Część z nas postrzega już inaczej świat, i dąży do tego by pieniądz nie rządził nami, a my będziemy zmieniali nastawienie, i nie byli uzależnieni tylko od nich. Ludzie i ich emocje, uczucia są ważniejsze niż pieniędze. Za nie nie kupimy życia, miłości, akceptacji, (chodź wiele młodych ludzi uważa inaczej) nie kupimy wspomnień, i nie będziemy szczęśliwi. Mając dostęp do zasobnego konta w banku z pewnością nie uczyni nas to lepszymi ludźmi, czy bardziej szczęśliwymi. 

A więc niech poniższy tekst wprawi nas w zastanowie się nad sensem życia...


Mamy większe domy, lecz mniejsze rodziny.
Więcej możliwości, lecz mniej czasu.
Mamy więcej tytułów, lecz mniej rozsądku.
Więcej wiedzy, lecz mniej zdrowej oceny sytuacji.
Mamy więcej specjalistów, lecz i więcej problemów.
Więcej leków, lecz mniej zdrowia.

Mnożymy majątki, okrajamy własne wartości.
Mówimy za dużo, kochamy za mało, kłamiemy zbyt często.
Uczymy się, jak zarabiać na życie, lecz nie uczymy się jak żyć.
Mamy stabilne budowle, lecz kruche charaktery.
Coraz szczersze autostrady, lecz coraz węższe poglądy.

Przebywamy drogę na księżyc i z powrotem, lecz mamy problem przekroczyć ulicę i poznać nowego sąsiada.
Tworzymy coraz więcej komputerów, przechowujemy coraz więcej informacji, lecz komunikujemy się coraz mniej, mniej i mniej.

To czas szybkiego jedzenia, lecz wolnego trawienia.
Wielkich mężczyzn, małych charakterów,
Czas większej ilości pracy, mniejszej ilości zabawy.
Większej ilości różnych posiłków, mniejszej ilosci witamin i minerałów.
Czas, kiedy mamy mnóstwo w oknie, a nic w pokoju. 

                                                                                       Dalai Lama


You May Also Like

0 Komentarze

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.