Follow by Email

Szkodliwe pasty do zębów.

szkodliwe pasty do zębów

Jakiś czas temu zaczęto głosić że pasty do zębów które używamy na co dzień są dla naszego zdrowia bardzo szkodliwe. Masowo zaczęto udostępniać w drogeriach pasty naturalnego pochodzenia. I dobrze! Niestety są one znacznie droższe, niż te chemiczne. 

Od bardzo dawna jak tylko dowiedziałam się o szkodliwości flourku sodu zaprzestałam stosować wszystkie reklamowe produkty do higieny jamy ustnej. Spotkałam się też z dużą nieświadomością ludzi, którzy wolą chemię, bo smakuje im lepiej! Ale nie o smak przecież tutaj chodzi, tylko o nasze zdrowie! 

Flour jest nie tylko zabójcą kości, ale i też powoduje zwapnienie szyszynki w naszym mózgu. Może doprowadzić do raka, choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, a także Alzheimeira. By odwapnić naszą szyszynkę powinniśmy jeść dużo owoców, a zwłaszcza: Ananasa, Banana, czy Awokado

Flour jest to środek bakteriobójczy i teoretycznie chamujący rozwój próchnicy. Jest to też dodatek do wytwarzania szkła, czy pestycydów. To zabójca dla naszego zdrowia, ale i także życia. Flour w ciężkich przypadkach może prowadzić do paraliżu oddechowego. Wprowadza też choroby psychiczne, a także fizyczne. Niektóre pasty jak Colgate, czy Bled a Med zawierają więcej tej szkodliwej substancji. Za nim plasuje się marka Sensodyne czy Aquafresh. Nie wspomnę o pastach dla dzieci? Uważajcie i wybierajcie świadomie!


To jeszcze nie koniec złych składów w naszych pastach!

Laurosiarczan sodu. Czyli substancja pieniąca. Dodawany nadmiernie w popularnych pastach. Powoduje podrażnienie błon śluzowych, dziąseł. Jest to środek silnie żrący. Często uważany jako środek który dokładnie doczyszcza zęby. Niestety doczyszcza on też podłogi, bo dodawany jest do chemii gospodarczej. Może odkładać się w naszej wątrobie, oczach, mózgu. Choroby tych narządów są murowane!

Sacharyna. Słodzik. Ten składnik możemy również spotkać w naszych pastach. Powoduje słodki smak. Niestety ten smak, ma także działanie rakotwórcze.


Triklosan. Związek chemiczny. Działa grzybobójczo, bakteriobójczo. Jest to niebezpieczny pestycyd który powoduje raka.

Parabeny. To nadmiernie stosowany chemiczny składnik w wielu kosmetykach. Znalazł też sobie miejsce w naszej paście. Wchłania się do naszego krwiobiegu już po kontakcie ze skórą. Powoduje zaburzenia hormonalne, a także jest przyczyną nowotworów.


Jakie pasty do zębów polecam?

Ale najpierw:

Oczywiście zawsze czytajcie składy. Jeśli jest on długi, to raczej zdrowa pasta to nie będzie! Niech nie kusi was piękne opakowanie. Im mniej się dzieje na nim tym lepiej. Niech wasz mózg myśli o zdrowiu, zamiast o ładnym kartoniku. 

Polecane pasty:

Babuszka Agafia, Lavera, Weleda, Manna, Ecodenta, BioMed, Natura Siberica, Sylveco

naturalny skład past do zębów


5 Komentarze

 1. woooow,a ja nawet nie wiedziałam, że te marki mają w swojej ofercie pasty do zębów ;o

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, przyznam szczerze, że nigdy się jakoś w temat nie zagłębiałam. Zazwyczaj kupuję pasty do zębów w supermarketach. Może trzeba zacząć zwracać uwagę na skład.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do składów past do zębów nie przykładam większej uwagi, a na temat fluoru rozmawiałam z dentystą i powiedział mi, że nie mam czym się przejmować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dentyści (nie wszyscy) nie mają wiedzy na temat szkodliwości flouru. Nektóre pasty przekraczają dozwolone normy. Także z czasem mogą wywołać w naszym organiźmie szkody. Ale to już oczywiście świadomy wybór ludzi.

   Usuń
 4. Muszę kiedyś przetestować te polecane pasty ^^
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.