Follow by Email

Serum Hydra Vegetal. Jak działa?


kosmetyki naturalne, yves rocher


Dziś zapoznam Was Moje Drogie z serum które jak się okazało dość fajnie nawilża, mimo że pierwsze wrażenie nie wypadło pozytywnie, to z czasem można się przywyczaić do czegoś innego.


Ja do tej pory nie stosowałam żadnego serum, wystarczały mi kremy, a moja kosmetyczka posiada tylko 2 kremy. Na dzień i na noc. Nie robię zapasów, i wykorzystuję ostatnio tylko to co mam aktualnie. Dzięki temu mogę zaoszczędzić trochę grosza na inne przyjemności.


Serum mimo swej lepkości daje uczucie odświeżenia w gorące dni, i koi skórę. Cera jest nawilżona na długie godziny, co sprawia że nie muszę dodatkowo stosować kremu nawilżającego. Serum stosuję zamiast kremu na dzień, jeśli moja skóra tego wymaga. Jest to produkt dość wydajny, mimo wodnisto - galaretkowatej konsystencji. Pojemność 30 ml. w szklanej niebieskiej buteleczce z dozownikiem.


Zajmijmy się teraz obszernym składem kosmetyku, bo on ma tak naprawdę kluczowe znaczenie jeśli chodzi o naturalne kosmetyki, i również ma znaczenie dla naszego zdrowia.


Na pierwszym miejscu. Woda. Zaraz po tym mamy Glycerin czyli alkohol trójwodorotlenowy. Działa jako substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Wspomaga działanie konserujące która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.

Aloe Barbadensis. Sok z aloesu. Ma działanie lecznicze, leczy dolegliwości skóry. Ma działanie nawilżające, a także reguluję pracę gruczołów łojowych. 

Methylpropadeniol pełni funkcję rozpuszczalnika. Może zwiększać przenikanie składników w głąb skóry posiada właściwości nawilżające, działa również wygładzajaco. 

Methyl Gluceth 20 Pochodna glukozy. Posiada właściwości wiążące wodę w skórze, posiada właściwości zmiękczające i wygładzajace. 

Hamamelis Virginiana Flower Water .Hydrolat oczarowy. Stosowany na skórę działa ściągająco i antybakteryjnie. Przyspiesza regenerację skóry, zwęża naczynka. Przeciwutleniacz i antyoksydant. 

Carpobrotus Edulis Extract. Roślina która wiąże wodę w skórze. Działa długotrwale. 

Diglicerin. Substancja wiążąca wodę w skórze. 

Betaine. Związek organiczny, pochodna gliceryny. Wytwarzany z buraka cukrowego. Zapobiega wysychaniu kosmetyku. 

Inositol. Związek chemiczny, bywa określany jako witamina B8, nie jest jednak witaminą, gdyż może być syntezynowany przez organizm. 

Panthenol. Przyspiesza gojenie, działa łagodząco. 

Gellan gum jest rozpuszczalnym w wodzie anionowym polisacharydem wytwarzanym przez bakterię Sphingomonas elodea (dawniej Pseudomonas elodea ). Bakteria produkująca gellan została odkryta i wyizolowana przez dawną firmę Kelco Division w Merck & Company, Inc. w 1978 r. Z tkanki roślin lilii z naturalnego stawu w Pensylwanii, USA. Początkowo zidentyfikowano go jako substytut czynnika żelującego przy znacznie niższym poziomie stosowania w celu zastąpienia agaru w stałych pożywkach hodowlanych w celu wzrostu różnych drobnoustrojów. Jego początkowy produkt handlowy o znaku towarowym "GELRITE" z gumy gellan został następnie zidentyfikowany jako odpowiedni substytut agaru jako środek żelujący w różnych klinicznych podłożach bakteriologicznych ( źródło wikipedia)

Capryryl Glykol emolient tłusty, filmotwórczy. Nawilża i konserwuje. Jest to substancja syntetyczna, ale może być również pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. 

1, 2 Hexanediol Oleista ciecz zapewniająca ochronę przed insektami, ale i też jest regulatorem konsystencji emulsji. Stosowany najczęściej w kosmetykach do włosów. Substancja syntetyczna. Regulator lepkości. Może być allergenny. Nie wiadomo jak wpływa na kobiety w ciąży! 

PEG 30. Substancja syntetyczna. Substancja powierzchniowo czynna, myjąca. Niebezpieczny dla kobiet w ciąży. Allergenny. 

Glyceryl laurate PEG 8 Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznych (czyli poprawia konsystencję powodując wzrost lepkości) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych micel. Zapycha pory skóry. Silnie komedogenny. Może powodować podrażnienie oczu. Bezpieczny dla kobiet w ciąży, ale... 

Sorbic Acid. Substancja pochodzenia naturalnego. Chroni przed mikroorganizmami, np w codziennym używaniu kremu. Konserwant. Allergenny, bezpieczny dla kobiet w ciąży. 

Parfum Fragrance. Substancja różnego pochodzenia. Substancja zapachowa, maskująca. Silne działanie allergenne. Mogąca drażnić i uczulić. 

Calcium Chloride. Chlorek wapnia. Nieorganiczny związek chemiczny z grupy chlorków. Substancja silnie higroskopijna. Ma postać bezbarwnych kryształków rozpuszczalnych w wodzie. Substancja wiążąca, łagodzi objawy trądziku różowatego, problemy naczynkowe, rozjaśnia przebarwienia. Regulator PH, substancja lepicza, przeciwłojotkokowa. Bezpieczna dla kobiet w ciąży. 

Sodium Benzoate. Substacja syntetyczna. Konserwant. Antymikrobowa. Antygrzybicza. Może u niektórych podrażniać oczy i skórę. 

 Citric Acid. Substancja organiczna. Pozwala złuszczyć i rozjaśnić skórę. Zwiększa trwałość kosmetyku.

Potassium Sorbate. Substancja syntetyczna. Konserwant. Substancja bakteriobójcza. Może działać allergennie.
Dobrnęliśmy do końca. Czyli jak skład wskazuje jest zarówno chemiczny, gdzie PEGi mnie po prostu przerażają, i nie wiem czy skusiałabym się na ten kosmetyk ponownie. Co do składu to już wiadomo co tak się lepi! Chodź wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, to jednak ma swoje wady. Jeśli jesteście go ciekawe to możecie zakupić go tutaj za cenę 72zł

1 Komentarze

  1. Oj dawno nie miałam nic YR, ale prawdę mówiąc, nie wiem, czy dałabym za ich serum 70 zł :P

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.