Follow by Email

Co to są centra energetyczne. Czakry


Czakry, punkty energetyczne

Czakry - czyli centra energetyczne przechodzące pionowo wzdłuż naszego ciała. To głównie w czakrach gromadzi się energia. Magazynuje i odbiera energię wibracji która jest konieczna do rozwijania i wyzwolenia na poziomie duchowym. Mamy w ciele 7 czakr energetycznych. Każda czakra ma za zadanie pełnić funkcję na poziomie duchowym, jak i fizycznym. 


Czakra podstawy (korzenia) kolor czerwony: O

Jest odpowiedzialna za byt, zdrowie, siłę, bezpieczeństwo. Osoby ze zbyt otwartą czakrą korzenia mogą być nadpobudliwe i podchodzące bardzo do sfer materialnych. Niedobory tej energii powodują depresję, niskie poczucie własnej wartości oraz problemy z poszukiwaniem pracy. Choroby towarzyszące to: osłabienie organizmu, prostata u mężczyzn, znaczy spadek libido, niedokrwistość, problemy z krwią. Czakra odpowiada za kontakt z Ziemią. Chcąć rozwinąć i unormować tą czakrę, warto jest zająć się przesadzaniem kwiatów, czy pracą w ogrodzie.
Kamienie na czakrę korzenia to: koral,granat, czerwony jaspis, heliotrop, hemtatyt, agat, rubin, czarny onyks, obsydian. Z tymi kamieniami medytujemy i kładziemy ją na czakrze korzenia. Czakra korzenia ma 4 płatki i zawiera czerwoną oraz pomarańczową pranę. Znajduje się też minimalna i  niedostrzegalna żołta prana. Czerwona prana czakry jest używana do energetyzowania i wzmacniania ciała fizycznego.  Podczas medytacji warto medytować z kolorem czerwonym. A także podczas wschodzącego lub zachodzącego Słońca. Wymawiając mantrę LAM.Czakra sakralna kolor pomarańczowy: O 3 cm poniżej pępka

To czakra związana z witalnością, radością życia, seksualnością oraz tworzeniem. Jeśli czakra funkcjonuje prawidłowo jesteśmy otwarci, naturalni i twórczy. Czakra ta to głównie szukanie przyjemności. To aktywność płciowa. Poczucie własnej atrakcyjności. Pełne otwarcie tej czakry to: bezpieczeństwo, akceptacja, zgoda,zadowoloenie,czytość. To szcześciopłatkowy kwiat lotosu. Świeci kolorem pomarańczowym. Jest związana z wodą. Przeładowana czakra to problemy z nadmierną seksualnością, postrzeganie życia tylko poprzez przyjemność. Choroby związane z tą czakrą to: zaburzenia hormonalne, choroby związane z oraganami płciowymi. Rozwijanie tej czakry to spacer brzegiem morza, lub po porannej rosie. Druga czakra to otwór przez który wnika częstotliwość partnera. Jeśli podczas zbliżenia towarzyszy temu brak miłości i szacunku może dawać Ci poczucie mentalnego kaca, a nawet powodować zmęczenie fizyczne. Niedoczynność tej czakry powstaje już w dzieciństwie, gdzie rodzice nie okazywali nam zbytnio swoich uczuć.  Kamienie do medtaycji to: Karneol, kamień księżycowy. Wymiawiamy mantrę VAM.

Czakra splotu słonecznego. Kolor żółty O blisko pępka, nieco powyżej

Jest odpowiedzialna za emocje. Kiedy działa prawidłowo jesteśmy zrównoważeni emocjonalnie. To pracowitość, siła woli, poczucie szczęścia.  To miłość bezwarunkowa, empatia, altruizm, współodczuwanie. Osoby z przeładowaną czakrą mogą być agresywne i wybuchowe, często wybierają rozwiązania siłowe. Słaba czakra to: podatność na wpływy, brak asertywności, niemoc. Choroby z nią związane to: kłopoty z sercem. By ją ustabilizować warto medytować wśród zieleni, przytulając się do drzew. Medytować podczas Słońca, wymawiając mantrę RAM.

Czakra serca kolor zielony O na przeciwko 5 i 6 kręgu piersiowego. 

Jest usytuowana po środku mostka. W chwili zawału odczuwa silny ból, a podczas zakochania odczuwa promień gorącej energii do ukochanej osoby. Przypomina 12 płatkowy kwiat lotosu. Związana z żywiołem powietrza. Poprzez to centrum dostrzegamy piękno natury, harmonie w muzyce i sztuce. Pełne otwarcie to: szczerość, miłość, ciepło, hojność, czystość, światło. Czakra serca pozwala człowiekowi zrozumieć wibracje istot astralnych. Zadaniem czwartej czakry jest zasilanie energią i regulowanie pracy serca, gruczołu grasicy i układu krwionośnego. Niedoczynność tej czakry powoduje że czynią cię łatwo podatnym na zranienia, i zależnym od miłości i sympatii innych. Chcesz dawać miłość, jednak boisz się zranienia. Jej nieprawidłowe funkcjonowanie obajwia się chorobami płuc, astmą, gruźlicą a także chorobami serca. Przebywaj w naturze, chodź boso po trawie. Słuchaj także muzyki relaksującej NewAge, lub klasycznej. Dzięki muzyce twoja czakra serca będzie budzić się do miłości, a także działać odżywiająco i harmonizująco. Do metytacji używaj kamieni: Różowy kwarc, turmalin,kunzyt, szmaragd, jadeit. Wymawiaj mantrę JAM

Czakra gardła kolor jasnoniebieski O pod kością grdyki

Jeśli cierpimy na brak kreatywności, mamy żal do siebie i innych czakra ta nie funkcjonuje najlepiej. Jej przeładowanie objawia się nadmiernym gadulstwem. Brak energii sprawi że będziemy mniej komunikatywni. Choroby z nią związane to: kłopoty z głosem, jąkaniem, tarczycą, ukladem oddechowym. Wyższy rozwój tej czakry powoduje jasnosłyszenie, słyszenie swojego wewnętrzengo głosu. Niedoczynność to trudności w wyrażaniu siebie. Jesteś pościągliwy, cichy, nie dajesz się w dyskusje. Wolisz słuchać niż mówić. Jeśli próbujesz coś wyrazić co czujesz i myślisz natychmiast uciska cię w gardle. To kwiat o 16 płatkach lotosu. Zawiera niebieską pranę, ale także odrobinę fioletowej i zielonej. Kiedy spożywamy pokarm wytwarza się mnóstwo zielonego koloru. Odpreż się na łonie natury. Połóż się na zielonej trawie, a wszelkie blokady i zwęrzenia powoli ustępują. Kamienie do medytacji to: Akwamaryn, Turkus. Wymawiaj mantrę HAM.

Czakra Trzeciego Oka kolor Indygo  

Umiejscowienie pomiędzy brawiami. Odpowiada za intuicję, percepcję pozazmysłową. Świeci kolorem indygo. Czakra ta sprawuje kontrolę nad widzeniem fizycznym i mistycznym. Przypomina 96 płatkowy kwiat lotosu. Reguluję pracę wszystkich czakr, oprócz Czakry Podstawy. Zawiaduje obszarem głowy, oczu, przysadki mózgowej, uszy, nos, węzły chłonne. To siedziba mądrości, intuicji i zdolności paranormalnych. Osoby z otwartym trzecim okiem mogą kontaktować się z wyższymi bytami z innych poziomów wibracyjnych. Wyższy rozwój tej czakry to możliwość jasnowidzenia, widzenia aury. Niedobór powoduje ograniczenie w myśleniu, brak spojrzenia na różne życiowe sprawy,narzucają innym swoje zdanie, to także problemy z oczami, bóle głowy, cukrzyca, zaburzenia neurolgiczne. Przebywanie na zewnątrz gdzie niebo jest usłane gwiazdami stymuluję pracę trzeciego oka. Kamienie do medytacji: Lapis lazuri, szafir, sodalit. Wymawiaj mantrę OM.

Czakra Korony. Kolor fiolteowy O nieco nad szczytem głowy

Przez rozwój tej czakry osiąga się poziom doskonałości duchowej. Jest kanałem wyższych energii. Zarządza układem nerwowym, szyszynką, mózgiem. Wybalansowana wznosi nas do kontaktu z wyższym źrófłem, to dostęp także do Kronik Akaszy. Jest opisywana jako kwiat lotosu o tysiącu płatkach. Pełne otwarcie to: piękno, szczęśliwość, prostota, światłość. Koordynuje wszystkie organy i struktury ciała służąc jako odbiornik radiowy wewnętrznych i zewnętrznych sygnałów. Sprawuje kontrolę nad mózgiem. Przebywanie pośród gór, i bliskim kontakcie z naturą otwiera czakrę korony na bliskie poczucie jedności z Bogiem. Kamienie do medytacji to: Ametyst i kryształ górski. Wymawiamy mantrę OM.


8 Komentarze

 1. Ciekawy temat, napisany w bardzo ciekawy sposób :) Chyba zostanę na dłużej

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujące, jednak nie zgadza się z moimi poglądami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tym tematem, choć jest dla mnie zupełnie obcy, to z chęcią przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe. Trochę się interesuję tym tematem, ale nadal nie wiem co o tym sądzić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie zagadnienia są mi kompletnie obce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy temat, dawno już nic nie czytałam w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam pobieżnie tę tematykę z zajęć szkolnych. Mówiliśmy o tym w kontekście masaży :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.