Follow by Email

Reinkarnacja czyli wędrówka dusz

wędrówka dusz, czym jest reinkarnacja, dzieci reinkarnacji

Czym jest Reinkarnacja? Czy słowo to wzbudza w Was: śmiech, strach czy może jednak sprawia, że całe nasze życie jest wędrówką duszy, która wznosi się na wyższe szczeble rozwoju duchowego?W roku 553 po V Soborze Powszechnym w Konstantynopolu większość kościołów chrześcijańskich odrzuciła tą wiarę w całości przyjmując jako jedynie słuszną koncepcję bezpośredniego pochodzenia duszy ludzkiej od Boga, i zbawienia lub potępienia następującego tylko raz po śmierci człowieka.


Chrześcijaństwo, jak i każda religia jest wymyślona przez ludzkość, by w coś wierzyć, by żyć w strachu i niewiedzy. By mieć swoich podwładnych i na nich żerować. Żerować na naiwności zwykłych ludzi. Gdyby nie książki, internet wielu z nas nie przebudziłoby się z sennego koszmaru, chodź zauważyłam że nawet starsi ludzie nie mający styczności z technologią jaką jest internet zaczyna dostrzegać że to co nas otacza jest kłamstwem napędzaną poprzez radio i telewizję. 


Reinkarnacja jest to możliwość odradzania się w innym ciele. I chodź reinkarnacja kojarzy się nam z religią Hinduską, to tak naprawdę wierzenie w odrodzenie duszy w innym ciele nie jest związane z żadną religią. A dlaczego?

Czy ktoś wierzy w reinkarnacje czy nie to dla kosmosu nie ma to znaczenia. Wszyscy jesteśmy objęci tym prawem. Wszystko jest w Nas zakodowane, co kiedyś przeżyliśmy. Jesteśmy sumą wszystkich wcieleń, i jako ludzie dorośli, nie pamiętamy poprzednich żyć, gdyż nauczono nas że żyjemy tylko raz, i tylko raz umieramy. Jednak dzieci reinkarnacji istnieją! Potwierdza to wiele dowodów. Tym dowodem są dzieci, które przecież otaczają nas prawie każdego dnia. Jeśli masz dzieci, czy to swoje, czy w rodzinie, warto czasem je posłuchać, co mówią. A mówią bardzo wiele, co zadziwia nas dorosłych. 

Dzieci te które jeszcze nie zaczęły chodzić do szkoły, i nie zaczęły chłonąć jak gąbką wszystkich szkolnych nauk, dogmatów, nie są przesiąknięte telewizją mogą opowiadać nam swoje poprzednie życie. Wielu rodziców nie zwraca uwagi co mówi nasze dziecko, rodzice uważają że to bajka wymyślona, która przecież nie ma odzwierciedlenia w życiu obecnym. Wiele takich dzieci rodzi się w naszym kraju, chodź rodzice boją się mówić o reinkarnacji że zostaną oni postrzegani jako nienormalni ludzie mający problemy psychiczne. Dlatego tak wielu ludzi milczy, by nie zostać wyśmianymi przez otoczenie.

Ilu z nas pamięta przeszłe życie? Bardzo niewielu, co nie oznacza że ona nie istnieje?

Wszystko, co nas otacza, co żyje ma duszę, ta dusza to energia. Dusza żyje wiecznie, reinkarnując w ciele człowieka, zwierzęcia, czy rośliny. I chodź reinkarnację przypisuje się ludziom, to prawa te obejmują również rośliny, drzewa, czy zwierzęta. 

Serdecznie polecam Wam stronę Nautilus gdzie ludzie, właśnie z naszego kraju opisują swoje przeżycia, jak i przeżycia swoich dzieci. Ten temat rozrasta się, tak jak wzrasta nasza świadomość dotycząca Naszego Istnienia.


Zasadniczą rolę w reinkarnacji odgrywa karma. Karma to reakcja łańcuchowa przyczyny i skutku. Dzięki działaniom człowiek uwalnia do wszechświata swoje myśli, czyny a także słowa. Skutki naszych działań dają skutki nie tylko teraz w obecnym życiu, ale i w kolejnym wcieleniu. Im więcej dobra w naszym działaniu, tym lepiej dla naszej duszy. Dusza dąży do uzyskania Nirvany czyli duchowej doskonałości. 

Kilka oznak, które dowodzą, że reinkarnacja istnieje:

1. Powracające sny

2. Nieuzasadnione Wspomnienia.

3. Deja Vu

4. Lęki i Fobie

5 Starość. Są ludzie, którzy mimo sędziwego wieku czują się młodo, lub są też nad wyraz dojrzali jak na swój wiek. Może być to wynik nie tylko charakteru, ale i też wieku duszy. 

Polecam też film dokumentalny - Chłopiec który żył już kiedyś,  a także fascynujący dokument Życie, Śmierć, Reinkaracja. Posłuchajcie też debaty na ten temat.


A Ty co sądzisz o Reinkarnacji? Wyraź swą opinię w komentarzu.7 Komentarze

 1. Dla mnie to wszystko jest nie do ogarnięcia i ciężko się jakkolwiek w tym temacie wypowiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie zaraz po życiu po życiu to temat, który przynajmniej daje nadzieję, że śmierć to nie koniec - to początek drogi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że coś w tym jest. Ja wierzę w życie po życiu

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wierzę, że nasze życie po śmierci się kończy, ale tylko to ziemskie. Zaczyna się jednak nowe :) Jest początek i koniec, koniec i początek. To daje nadzieje i pomaga mi w życiu. Nikt nie wie tak naprawdę co jest na drugiej stronie, póki sam jej nie odwiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie tematy, sama jestem dziwnym typem człowieka, ktory jak na swe marne życie dużo 'przezyl" , dużo śni, miewam dejawu... temat rzeka ;) Post przeczytany jednym tchem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama nie wiem czy w to wierzę. Mocno przesiąkłam kiedyś wiarą katolicką i do dzisiaj odczuwam tego skutki.

  OdpowiedzUsuń
 7. też nie wierzyłam, ale teraz już tak. hipnoza online miała być dla mnie zabawą, coś w rodzaju stawiania sobie tarota albo czytania horoskopu, jednak to było coś innego. dobry hipnotyzer naprawdę potrafi pomóc ci odnaleźć ukryte w podświadomości rzeczy i wydobyć je na światło dzienne

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.