Follow by Email

Właściwości zdrowotne i działanie Kryształu Górskiego

kryształ górski, właściwości kryształów

Zakochałam się w kryszytałach! Od wielu lat staram się kupować tylko takie kamienie które do mnie przemawiają, chodź także są i takie które wybrać musiałam, bo na straganie z minerałami było tylko parę sztuk. 


Moim ulubionym kamieniem jest Kryształ Górski, ale i także Ametyst. O Ametyście pisałam tutaj. Dziś jednak przybliżę Wam trochę właściwości zdrowotne Kryształu Górskiego. Pięknego, czasem z tęczową poświatą,  nazywaną często "Anielską Aurą" Piękne i przejrzyste kryształy to nie tylko ich wewnętrzna MOC, to także działanie które ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Mało jednak kto wie jak ich używać, i czy faktycznie działają? Ja uważam że każdy kamień ma duszę. To my musimy nadać mu intencję, obcować z nim i traktować go jak żywą istotę. Wszystko posiada energię, nawet kamień. Ta energia daje nam siłę, zdrowie i przyczynia się do pogłębiania Naszej świadomości  oraz Nasze istnienie we Wszechświecie. Wszystko zostało po coś stworzone, byśmy mogli to odkrywać, poznawać. Jednak przy tym szanując matkę Ziemię. 


Kryształ górski to odmiana kwarcu. Dawniej mylono go z diamentem, gdyż jest on przeźroczysty, i ma silny połysk. To silny neutralizotor. Pewnie parę osób z Was zada pytanie: jak kamień może neutralizować np. smog elektryczny? Owszecm może! Położmy taki kamień koło telewizora, routera, czy komputera. To że będzie on leżał w tych miejscach nie oznacza to że nie będzie działał. Warto jednak przed położeniem go w danym miescu oczyscić go pod bierzącą wodą z energii ludzi, którzy wcześniej przed nami mieli go w rękach. Takie oczyszczanie jest potrzebne, gdyż uwalnia nas od energii innych osób. Można go też zakopać w ziemi na kilka dni. Wtedy taki kamień nabiera energii Ziemi. Warto jednak zaznaczyć takie miejsce czymś odzanczającym się by można kamień z powrotem odnaleźć. Kryształ ma też zastosowanie zdrowotne. Jednak najpierw taki kryształ poddajemy intencji: Słowa te możesz wypowiadać w myślach lub na głos. Możesz także zmienić formę, ważne by to co myślisz i kierujesz w stronę Kryształu było szczere i z głębi serca. 


"Zasilam swoją energią kryształ, który trzymam w dłoniach i zwiększam jego Moc. Czysta energia kryształu od teraz poprawia jakość wody, w której będzie zanurzony, zasila ją Światłem, energią Miłości, oczyszcza i poprawia jej strukturę. Amen (lub dowolne słowo/zdanie pieczętujące."Tekst zaczerpnięty z odkrywamyzakryte.pl Ja od kilku dni piję wodę z Kryształem Górskim. Taką wodę przegotowujemy i ochładzamy. Wlewamy ją do szklanki, ważne by było to szkło. Kryształ myjemy pod bierzącą wodą. Wrzucamy do ostudzonej przegotowanej wody i stawiamy na parapet najlepiej na cały dzień. Kryształ w wodzie ładuje się za pomocą światła dziennego. Wodę taką wypijamy ( u mnie jest to zwykle wieczorem) Taka woda działa na nasz układ odpornościowy, wzmacnia nasze narządy wewnętrzne, wspomaga nasz układ nerwowy, reguluje pracę serca, przynosi ulgę w bolesnych miesiączkach, łagodzi bóle głowy i kręgosłupa, oczyszcza z toksyn, niweluje stany zapalne w organiźmie. Wpływa korzystnie na wzrok, oczyszcza wątrobę i krew. 

Kryształ działa też kiedy nosimy go przy sobie. Może być on w formie wisiorka, bransoletki. Daje on nam wtedy siłę i ochronę. Możemy także spać z nim pod poduszką. Niweluje wtedy bezsenność. 

Polecam też obejrzeć wywiad na temat Kryształów
A także książki które jeśli ktoś jest zainteresowany kryształami warto mieć je w swojej biblioteczce, i poznać ich właściwości lecznicze, a także magiczne. 


11 Komentarze

 1. Nie miałam pojęcia o tych właściwościach kryształu. Bardzo ciekawy post :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ta moc kryształu i jego wpływ na ludzki organizm jest potwierdzony badaniami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to metoda stosowana w medycynie chińskiej i arjuwedzie. Jest to metoda niekonwencjonalna.Litoterapia. Jednak badania japońskiego naukowca Masaru Emoto wykazały dobroczynny wpływ na zdrowie wody, którą możemy zaprogramować. Woda kryształowa, i kryształ w nim zawarty dodaje tylko większych właściwości zdrowotnych. O tym pisałam w artykule tutaj: https://www.styldoroty.pl/2019/01/co-to-jest-pamiec-wody-i-jakie-dziaanie.html warto też zapoznać się tam z poniższymi filmami by mieć wgląd co do tematu. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Słyszeliśmy dużo dobrego na ten temat ale czy faktycznie tak jest ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musicie sami wypróbować na sobie. To nie zaszkodzi,a może pomóc. Wystarczy z nim obcować a energia się aktywuje

   Usuń
 4. Korzyści niesie ze sobą naprawdę bardzo duże i korzystne :) kto by pomyślał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o takiej metodzie przygotowywania wody. Chętnie ją wypróbuję, bo mam w domu kilka kamieni kryształu górskiego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja uwielbiam agaty, mają piękną barwę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kamienie lubię oglądać :) Ale nie wieżę w ich cudowne moce, choć nie wykluczam że komuś mogą pomagać :D

  OdpowiedzUsuń
 8. mne ta magia kryształów jakoś nie przekonuje;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie przekonuje magia kamieni. Od kilku lat coś podświadomie mnie do nich ciągnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.