Follow by Email

Co my robimy z Naszą Planetą?

ratujmy naszą Planetę, zwierzęta na wyginięciu, zatrute wody, plastik w oceanach


Serce mi pęka na widok tego żółwia który płynąc napotyka na swojej drodze woreczek plastikowy. Zapewne myśli że to pożywienie... To co się dzieje, nie trwa od roku, dwóch, ale od zawsze! Odkąd ktoś zaczął masową produkcję plastiku nie myślał wtedy że ta nowinka jakże przydatna w życiu okaże się zagrożeniem nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt i całej Naszej Planety.


Ten ktoś kto wymyślił taki system pakowania wszystkiego co popadnie w torebki, woreczki plastikowe powinien dziś za to beknąć. Ale wiecie co? To nic i tak by nie dało, skoro My Wszyscy przyczyniamy się do coraz większej konsumpcji, a co za tym idzie tworzymy coraz więcej śmieciNasze zachcianki powodują że kupując coś nie zastanawiamy się nad konsekwencjami tego że papierek po cukierku, butelki po wodzie i sokach nie lądują tylko w koszach na śmieci. Pewna część ludzi wyrzuca śmieci  również do pobliskich rowów. Jestem wściekła na tych wszystkich ludzi którym brak jakiejkolwiek świadomości. A tyle się ostatnio o tym mówi, a ludzie i tak robią swoje!

Do czego to doszło, że ludzie zaczęli na potęgę pakować nawet głupie warzywa w jednorazowe woreczki plastikowe, które i tak nie dość że są nie trwałe, to jeszcze fruwają wokoło budynków, sklepów, i tak dalej...

W mojej miejscowości idąc do sklepu widzę jak wiele jest ludzi pustaków, którzy wyrzucają nie tylko plastik, ale i też szkło, a nawet świetlówki, ubrania, co tylko popadnie. Od nie dawna każdy musi posiadać swój kosz na śmieci, płacimy za wywóz śmieci, ale nie wszyscy się do tego stosują. Wiele razy widziałam jak sąsiad pali śmieci, gumę i ten żrący dym trafia do atmosfery. Nawet zwrócenie uwagi nic nie daje!

A ile jest takich ludzi w samej Polsce! Nie mówiąc już o całej populacji! Śmieci mimo tego że są wywożone, segregowane i tak lądują do jednej śmieciarki. Tego też nie mogę pojąć? Najwidoczniej liczą się tylko zyski w formie podwyższenia opłaty za wywóz. Robi się i tak swoje. Wysypiska śmieci są niczym bomba biologiczna która pewnego dnia wybuchnie! 

Żyjemy w bardzo mrocznych czasach, gdzie zarówno pożywienie, woda, ziemia są skażone na tyle że ludzie zaczynają coraz częściej chorować na raka, mają alergie, problemy z oddychaniem. Trwa depopulacja ludzkości, a mało kto o tym słyszał, lub po prostu nie widzi w niczym problemu. 

 Nasza historia Słowian opierała się na kontakcie z Matką Ziemią, wszystko to co dobre pochodziło z Ziemi. Woda, ziemia, owoce, warzywa nie były zanieczyszczone pestycydami, ilością plastiku, chemią wylewaną do pobliskich rzek w produkowaniu i farbowaniu ubrań. Wszystko toczyło się wtedy wolniej, lepiej, zdrowiej. Ludzie nie chorowali, i mimo tego że uważamy że byli oni biedni niż my dzisiaj, to osobiście uważam że mieli dużo więcej szczęścia niż my obecnie. Wszystko uprawiali sami, ciesząc się tym co mają. 

My w dzisiejszym świecie mamy wszystko, ale brak nam wielu rzeczy. Brak nam zdrowia, świadomości, brak po prostu rozumu. Zatraciliśmy go wtedy kiedy zaczęła nas ogarniać fala zysku. Masowe produkcje żywności, ubrań, środków chemicznych wzrosła o ponad 1000% Dziś każdy kawałek wolnej przestrzeni jest na sprzedaż pod budowę miasta z betonu. Wycina się lasy, ingeruje się w Parki Narodowe by poczynić budowę jakiegoś ośrodka, czy uzdrowiska. Wszystko liczone jest pod zysk. Pieniądz tak zawładnął ludzkością że każdy zaczyna walczyć ze sobą. Toczy się wojna!


Media niby nagłaśniają sprawę że żyjemy na Ziemi pełnej odpadów, nie tylko plastikowych. Zwierzęta giną przez naszą bezmyślność. Nawet nie chcę się w tym temacie zagłębiać bardziej, bo po prostu brak mi słów.


Powrót do Natury


Dużo ludzi dziś otwiera oczy na to co się dzieje, patrzymy z niedowierzaniem jak bardzo staliśmy się szaleni w tym co robimy. 

Zaczynamy eliminować plastik, który okazuje się być śmiercionośny dla ludzi pijących wodę. Bisfenol który jest w plastiku powoduje nie tylko zmiany hormonalne, ale i też przyczynia się do raka. A niby woda taka zdrowa! Nie wspomnę też o pożywieniu, który też zawiera ten szkodliwy hormon. O Bisfenolu przeczytaj TU

Planeta Ziemia jest Duchową Istotą. Czuje i oddycha. Gdy uzna że czas zakończyć to co się dzieje na Ziemi, wybuchną nie tylko wulkany, ale i też powstaną drastyczne zmiany mające na celu odnowienie natury i powrót do pierwotnego źródła. Matka Ziemia oczyści się z tego co jej zafundowaliśmy. Już dziś budzą się wulkany które były uśpione od kilkudziesięcioleci. Na Atlantyku szaleją potężne huragany od ponad 100 lat. Dochodzi do trzęsień ziemi. W naszym kraju też możemy zobaczyć że nasz klimat ulega zmianie. Z roku na rok jest inaczej niż było to 50 lat temu. 

Przyszłość pokaże czy pójdziemy właściwą drogą. Póki co tego chaosu nie sposób zatrzymać! Zacznijmy żyć i robić wszystko z poziomu serca. To Nasz Dom o który powinniśmy walczyć, dbać o Naszą Gaję. Musimy zacząć przyczyniać się do pozytywnych zmian które na przyszłość będą widzieć nasze dzieci, wnuki. Pomyślmy o tym! Czy taką Ziemię chcemy Im zostawić?


Zalecam obejrzeć....13 Komentarze

 1. Ostatnio czytałam artykuł, w którym było m.in.zdjecie ciężarnej samicy walenia, która w brzuchu miała mnóstwo śmieci. To było okropne...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały Świat jest zagrożony, a naszą Planetę zaleją śmieci ... dzięki za głos w tak ważnej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wszyscy zaśmiecają planetę. U nas w sąsiedztwie wiele osób dba o segregację, sami staramy się nie brać nadmiarowych reklamówek i wykorzystywać je wielokrotnie. Poza tym sądzę, że idziemy w kierunku naprawy Planety. Mam tylko nadzieję, że nie jest na to za późno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dawna, idąc na zakupy, omijam foliowe torebki - nawet warzywa czy owoce pakuję d mojej lnianej torby :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie tacy już są. Niszczą, nawet gdy wmawiają, że chcą coś naprawić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio było głośno o wielorybie, który w żołądku miał 22 kg plastiku. Jak on musiał cierpieć!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ważny dla nas post. Plastik to jest najgorsze tworzywo dla całego świata. Obserwuje zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę że świadomość ludzi jest bardzo niska. Śmieci to ogromny problem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Teraz śmieciarki są dwukomorowe, zatem segregacja jest uwzględniana.
  Staram się zmieniać podejście ludzi od siebie samej, im więcej jednostkowych pozytywnych czynów, tym większa siła w całości.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja tylko mam nadzieję, że ludzkość opamięta się w porę - zanim będzie za późno. Zostałam wychowana w poczuciu dbania o środowisko, żeby nie śmiecić i szanować to co się ma. Naprawdę aż się płakać chce jak widzę jak ludzie śmiecą. W mojej miejscowości są wysypiska śmieci w lasach - niestety to nasi zagraniczni sąsiedzi lubią je tam tworzyć. Przykre...

  OdpowiedzUsuń
 11. Ilość produkowanych śmieci to istna tragedia...

  OdpowiedzUsuń
 12. straszne to zycie nasze tyle smieci

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam wrażenie, że większość ludzi wokół mnie jest jak zahipnotyzowana. Palą śmieci w środku wsi, w samo południe, 50 m od sklepu spożywczego, 100 m od szkoły podstawowej, nikt nie wezwie policji...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.