Follow by Email

Czym jest Święta Geometria.Tajemnica Kwiatu Życia

co to jest Kwiat Życia


Pamiętam jak w szkole uczyliśmy się geometrii. Niestety na tamte czasy były to podstawy i nikt nic nie mówił, a nawet chyba nie miał pojęcia czym tak naprawdę jest Święta Geometria. W szkole jednak bardzo lubiłam rysować wzory geometryczne, ale jako tako matematyka była i nadal jest moją piętą Achillesową . Dziś z zamiłowania rysuję Mandale, co ma w głównej mierze odzwierciedlenie właśnie w geometrii. Dziś troszkę opiszę Kwiat Życia. W czym tak naprawdę tkwi jego tajemnica...Ten rysunek który widzicie poniżej namalował go słynny Leonardo da Vinci. Zapewne nie raz spotkaliście się z tym wzorem, a jeśli nie, to będziecie mogli zaczerpnąć troszkę wiedzy o jego pochodzeniu, i co tak naprawdę on oznacza. 


Już w czasach starożytnych Kwiat Życia znano na całym świecie. By zrozumieć jego pochodzenie trzeba sobie wyobrazić świadomość która unosi się w próżni. To oznacza że jest tylko nicość i Duch.  Nie istnieje ani ciało fizyczne, ani umysł. Dookoła rozciąga się nieskończona pustka i ciemność. Duch decyduje co zrobić i rozciąga swą świadomość wokół siebie, tak daleko jak to jest możliwe bez poruszania się. Tworzy wokół siebie kulę, która jest pierwszym okręgiem w Kwiecie Życia.


Równe koła które zachodzą na siebie w odpowiednich proporcjach tworzą symetryczny symbol na bazie sześciokąta. Środek każdego okręgu znajduje się na obwodzie sześciu otaczających go kół o tej samej średnicy. Symbol złożony jest z 19 pełnych okręgów, i z 36 częściowych łuków.  To właśnie Kwiat Życia jest idealnym przykładem mechanizmu dzięki któremu działa Wszechświat. Dawniej był on uznawany za Świętą Geometrię, ukrywającą w sobie podstawowe formy czasu i przestrzeni. Jest to rodzaj zapisu we wszystkich żywych rzeczach na świecie. Kwiat Życia stał się początkiem, wszystko we Wszechświecie można opisać za pomocą tego wzoru. Przedstawia kreację wydobywającą się z niczego.

Kwiat Życia powstał z rybiego pęcherza. Pęcherz ten informował o szerokości i proporcjach i głębokości który przekształcił się doskonały okrąg. Pierwszy symbol to uformowany podczas tego procesu to Nasienie Życia. Symbolizuje początek i stworzenie wszechświata. Kolejnym wzorem który powstał w dalszej części tego procesu to Drzewo Życia. Symbolizuje etap tworzenia się natury.  Kolejnym jest Jajo Życia. Zostało stworzone po drugim ruchu wirowym. To figura złożona z 8 kul. Ostatnim etapem jest figura kompletna czyli właśnie Kwiat Życia

Drunvalo Melchizedek pisze...

"Z punktu widzenia fizyki lub matematyki ruch sam w sobie, czy też energia kinetyczna, nie może pojawić się w próżni. Nie może nawet wirować, bowiem najmniejszy ruch potrzebuje przynajmniej jednego obiektu w przestrzeni oprócz was samych. Musi istnieć coś, wokół czego, czy też stosunku do czego, można wykonać ruch. Jeśli taki obiekt nie istnieje, nie wiemy, że się ruszamy. Gdybyście unieśli się dziesięć metrów w górę, o skąd byście o tym wiedzieli? Nic by się nie zmieniło. Jeśli nic się nie zmienia, nie ma ruchu."


Kwiat Życia wytwarza silne pole wchłaniające negatywną energię. Dlatego warto umieścić go pod naczyniem z posiłkiem, lub napojem. Pomaga w walce z bólem, wystarczy nosić go jako naszyjnik, lub przyłożyć go do bolącego miejsca. Noszenie Kwiatu Życia tworzy barierę ochronną w aurze człowieka. Chroni przed złym okiem, wypadkami. Uspokaja i wycisza. Usuwa także szkodlwie dla człowieka fale elektromagnetyczne. 

Najstarszym przykładem użycia tego geometrycznego układu możemy znaleźć w starożytności jak w: Świątyni Ozyrysa w Egipcie, a także w Indii, Azji, na Bliskim Wschodzie.

Możecie też posłuchać więcej Tutaj

Zamówienia Kwiatu Życia możecie też zamówić u mnie pisząc do mnie wiadomość e-mail


Z książki Pradawna Tajemnica Kwiatu Życia:

"Dawniej wszystko, co istnieje we wszechświecie znało Kwiat Życia jako wzór stworzenia, wykres geometryczny wiodący do egzystencji fizycznej i wyprowadzający z tej egzystencji. (...) Sekret Kwiatu Życia przetrwał jednak tysiące lat wyryty na ścianach starożytnych budowli na całym świecie, wpisany w żywe komórki wszelkiego istnienia."


11 Komentarze

 1. Nie wiedziałam że ten wzór ma swoją nazwę a nawet historię

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie to wszystko opisałaś

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe informacje. Dużo można się dowiedzieć na tematu Kwiatu Życia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Nawet nie miałam pojęcia że coś takiego istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba nazewnictwo mi nie odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię czytać o takich tematach, fascynują mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niby proste, a jednak jak się w to zagłębić, to wszystko jest strasznie skomplikowane ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zainteresowało mnie. Ciekawe zagadnienie do tej pory mi zupełnie obce

  OdpowiedzUsuń
 9. nie wiedziałam o czymś takim, bardzo ciekawe
  matematyka jest uniwersalnym językiem wszechswiata

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam takie artykuły ;) Co prawda, geometria nigdy nie była moją mocną stroną, ani moim zamiłowaniem, ale z wielką chęcią czytam takie ciekawostki ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.