Follow by Email

Co to są Kroniki Akaszy

Co to są Kroniki Akaszy, duchowy wymiar życia

Ostatnio zgłębiam wiedzę dotyczącą Kronik Akaszy. I chodź moi drodzy czytelnicy stykacie się z tym tematem zapewne po raz pierwszy, lub kiedyś coś wam się obiło o uszy, nie macie zapewne wystarczającej wiedzy na te temat, a może macie? A ja jestem tego nieświadoma?
Uwielbiam zgłębiać wiedzę tajemną opartą nie tylko na rozwoju duchowym, ale i także na fizyce kwantowej. To co się wokół nas dzieje jest wibracją i energią. Kroniki Akaszy są też kojarzone z odrabianiem karmy, ale więcej szczegółów poznasz poniżej:

Kroniki Akaszy to zbiór wszystkich informacji z przeszłych, teraźniejszych i przyszłych wydarzeń naszego życia. Akasza to prawdy zapisane o nas samych. Jest to pewnego rodzaju duchowy przewodnik, są one jednak owiane tajemnicą, i nie wszyscy mają lub mogą mieć do nich dostęp. Chroni je wymiar wszechświata. Jest to piąty element żywiołu duchowego, eterycznego i przestrzennego niebiańskiej energii duchowej.

Rządzi się trzema zasadami:
Absolutami, które stale współpracują ze sobą aby Duch Kronik mógł czuwać, współczuć i rozumieć nasze postępowanie. Dotyczą kwestii braku osądu, braku obaw i niestawianiu oporu.

Akasza jest bardzo wyrozumiała i akceptująca.

Otwarta na ludzki wymiar. Tworzy dla wielu osób sanktuarium, w którym mogą poznać prawdę o sobie samym.

Księgi Akaszy to zbiór ksiąg, z których każda zawiera opis całego życia jednostki. Znane są od tysiącleci w wielu kulturach. Początkowo mieli dostęp do nich tylko ezoterycy, mnisi, mistycy. Z czasem nastąpiły czasy gdzie znany Edgar Cayce otrzymywał niebywałe informacje co posłużyło się do jego mocy jasnowidzenia. W dzisiejszych czasach prawie każdy może mieć do nich dostęp. Są nawet organizowane kursy, które pomagają nam wejść do nich w każdej chwili i poruszać się po niematerialnej przestrzeni. Taką właściwą osobą na miejscu jest znana i bardzo sympatyczna Danuta Lenarczyk. Na końcu artykułu wstawię krótki film/wywiad.

Jak odczytywać swoje Kroniki Akaszy

"Odkrywanie ścieżki swej duszy to duchowe dążenie, które najlepiej dokonywać duchowymi środkami. Lubię myśleć o Kronikach Akaszy jako o energetycznej tkance łącznej,wydobywającej się z mojej duszy i docierającej do Źródła, razem ze wszystkimi innymi, którzy odbywają tę samą podróż. Dobrze jest zastosować konkretną metodę w postaci Procesu Modlitwy na Ścieżce, ponieważ jest harmonijnie zgodna z tym celem. Modlitwa zabiera cię do Serca królestwa Akaszy. Z biegiem czasu Modlitwa- początkowo dająca przebłysk na temat ścieżki twej duszy - będzie pielęgnowała twoją zdolność do rozpoznawania  i kontynuowania podróży, wzmacniając i przyspieszając poszerzenie świadomości."
(tekst zaczerpnięty z książki "Wędrówka Twojej duszy poprzez wcielenia" Poznaj prawdę zapisaną w Kronikach Akaszy Linda Howe )

Kroniki Akaszy to istniejący na poziomie duszy wymiar świadomości, służący jako wibracyjne archiwum każdej duszy i jej ziemskiej wędrówki. Każdy zbiór znajdujący się w Kronikach składa się z dwóch głównych komponentów: jeden jest stały, a drugi ewoluujący. Część stała to schemat struktury duszy - fundamentalne i wieczne odbicie duszy, stanowiący Boski ideał danej osoby. Towarzyszy jej część ewoluująca - katalog przeżytych wcieleń Ziemi, poprzez które  dana osoba staje się świadoma tożsamości  swej duszy, doznaje przebudzenia odsłaniając jej Najgłębsze JA. Ta część jest w pełni świadoma swego Boskiego pochodzenia. Potrzeba niezliczonych inkarnacji, by osiągnąć  tę wspaniałą świadomość i manifestację: wiedzę o naszej dobroci w każdych okolicznościach, za którą podąża świadomość, w tym stan snu, sfera pamięci oraz domena duszy, a wszystkie one stają się nieodłączną częścią naszej istoty. 


Osoba która opanuje jej tajniki, potrafi zmieniać energię na poziomie kodu DNA, uwalniać się od problemów na poziomie karmy więzów energetycznych, fałszywych przekonań mentalnych, duchowym przywiązań i problemów emocjonalnych, oraz rozumie jaką rolę odgrywa podświadomość w procesie uzdrawiania i tworzenia nowej rzeczywistości.


Więcej dowiesz się z bardzo ciekawej książki tutaj                                         
Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie, i czy podchodzicie do tego sceptycznie, czy też z dozą zaciekawienia i chęci zgłębienia szerzej wiedzy.


11 Komentarze

 1. To akurat nie są treści, które mnie interesują. Nie wierzę w takie rzeczy. Nie zmienia to jednak faktu, że przygotowałaś wpis naprawdę dokładnie. Widać, że interesuje Cię taka taka tem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy o Kronikach Akszy nie słyszałam i szczerze powiedziawszy nie czuję się zainteresowana nimi na tyle aby zgłębiać wiedzę ;) Ale post ciekawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat ciekawy i interesujący, ale nie wierzę w takie rzeczy, a przynajmniej staram się nie wierzyć

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi trochę jak tytuł serialu ;) Pierwsze słyszę, ale zapamiętuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam się, że pierwszy raz o nich słyszę...

  OdpowiedzUsuń
 6. Kroniki Akaszy to dla mnie zupełnie obce pojęcie, może dlatego, że nie interesuję się ani rozwojem duchowym, ani fizyką kwantową.

  OdpowiedzUsuń
 7. ojaaa, to jest coś o czym nigdy nie syszałam, a teraz wiem, że chcę o tym wiedzieć wszytsko! ale czaad ! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.