Follow by Email

Tajemnice Reinkarnacji. Książka która otwiera oczy sceptykom

książka,recenzja, reinkarnacja dowody


Książka na podstawie nauk Śri Śrimad pod tytułem "Coming Back Tajemnice Reinkarnacji". Książka z roku 1990. Stron 147. Książę tę zakupiłam za około 3 zł. Jest ona prawdopodobnie z drugiej, bądź trzeciej ręki. Jej stan oceniam na bardzo dobry. Sama treść jest bardzo ciekawa jeśli ktoś dopuszcza istnienie reinkarnacji.Także osobiście myślę, że ludzie, którzy przesiąkli religią zarówno chrześcijańską, czy każdą inną, mają dostęp do tej wiedzy, która jeszcze przed  V soborem była uważana za coś realnego. Dziś niestety wiele osób żyje w przekonaniu, że po śmierci czeka nas kara, albo fruwanie z aniołami. Rzeczywistość może po śmierci zaskoczyć nie jedną duszę!

Jak opuścić krąg Reinkarnacji


Książka opisuje jak wyrwać się z kręgu reinkarnacji, i opisuje także wiele prawdziwych historii ludzi mieszkających w Indiach. By wyrwać się z kręgu, niestety potrzeba tutaj wielu wyrzeczeń, jakich doświadczają, chociażby mnisi buddyjscy. Dla nas jako istot, które ciągle są poddawane materialnym zachciankom, trudno będzie im zrezygnować z życia, jakie wiodą, i tym samym trudno jest też wyzbyć się przywiązania, chociażby do ludzi, czy zwierząt. Myślę, że tutaj w tej kwestii nadal będziemy reinkarnować dopóty, dopóki nie wyzbędziemy się wszystkiego tego co materialne w tym życiu. I choć samo przywiązanie, jest określane mianem okazywania uczuć, to nadal jest to w naszym przekonaniu wyraz miłości do żywej istoty. 

Aby stać się wolnym od reinkarnacji, należy dogłębnie zrozumieć prawo karmy. Karma jest sanskryckim terminem, określającym prawo natury, analogicznym od zasady akcji i reakcji w fizyce. Czasami mówimy: "Musiało mi się to przytrafić". Często instynktownie rozumiemy, że jesteśmy odpowiedzialni za dobre i złe rzeczy, które zdarzają się nam, chociaż dokładny mechanizm umyka naszej kontroli. W dziedzinie religii teolodzy rozważają znaczenie takich aforyzmów jak: "Ząb za ząb", " Oko za oko". Prawo karmy wybiega poza te niejasne sformułowania i aforyzmy, i obejmuje całkowotą wiedzę o akcji i reakcji, jej odniesienie w szczególności do reinkarnacji. W tym życiu przez nasze myśli i czyny przygotowujemy nasze ciało, które może być wyższe lub niższe. Ludzka forma życia jest bardzo rzadką formą; dusza nabywa ludzkie ciało jedynie po ewoluowaniu przez miliony gatunków. I jedynie w ludzkiej formie żywa istota posiada inteligencję do zrozumienia praw karmicznych i dzięki temu wyzwolenia się z reinkarnacji.

Ludzkie ciało jest jedyną luką, przez którą można uciec od cierpień ludzkiej formy i nie staje się samozrealizowanym, nie jest lepszy niż pies, lub osioł. Reakcje karmy są jak kurz pokrywający lustro naszej czystej, pierwotnej i duchowej świadomości.

reinkarnacja dowodyPan Rsabhadeva, inkarnacja Krsny, ostrzegał: " Ludzie szaleją na punkcie zadowolenia zmysłów. Jeśli ktoś uważa zadowolenie zmysłów za cel życia, z pewnością staje się szalony na punkcie materialistycznego życia i popełnia wszelkie możliwe grzechy. Nie wie, że z powodu swoich przeszłych następstw otrzymał ciało, które chociaż tymczasowe, jest przyczyną jego niedoli. Tak długo jak ktoś nie dowie się  o duchowej wartości życia, będzie on zawiedziony i poddawany niedolom wypływającym z ignorancji".


Tajemnicze podróże duszy

Od niepamiętnych czasów żywa istota podróżuje w różnych gatunkach życia, w obrębie różnych planet, niemalże bezustannie. Materialistyczny tryb życia  pociąga za sobą serię akcji i reakcji. Jest to długi zwój akcji i reakcji, i jeden okres życia jest zaledwie błyśnięciem w takim reakcyjnym widowisku. Kiedy rodzi się dziecko, należy wiedzieć, że jego określony typ ciała jest początkiem kolejnego zestawu działań, a kiedy umiera starzec, powinno się rozumieć, że ten komplet reakcyjnych działań został zakończony.

Zaskoczenie!

Wiele razy na blogu poruszałam kwestię reinkarnacji, i zapewne nie raz jeszcze ją poruszę. Dotąd byłam przekonana, że człowiek jako wyższa świadomość, która przeszła już wiele tysięcy inkarnacji nie może upaść do niższego poziomu np. zwierzęcia, rośliny. Byłam w błędzie! Jednak prawo reinkarnacji dotyczy wszystkich żywych istot, włącznie z kamieniem, który też posiada swego rodzaju duszę, zamkniętą w materii.

Książka pozwoliła mi spojrzeć szerzej, i dopuścić do świadomości takie prawo.

"Oryginalnie żywa istota jest istotą duchową, ale gdy zapragnie cieszyć się światem materilanym wówczas upada. Możemy zrozumieć, że żywa istota najpierw przyjmuje ciało ludzkie, ale stopniowo, z powodu swych zdegradowanych czynów, upada w niższe formy zwierzęce, roślinne, i wodne. Następnie, poprzez stopniowy proces ewolucyjny, ponownie osiąga ciało ludzkie i otrzymuje kolejną szansę wydostania się z procesu transmigracji. Jeśli w ludzkiej formie znowu traci szansę zrozumienia swej pozycji, wtedy ponownie umieszczana jest w cyklu narodzin i śmierci w różnych ciałach" .reinkarnacja badania nad dusząNiewiedza o reinkarnacji jest niebezpieczna.

Współczesna cywilizacja oparta jest na komforcie rodzinnym o najwyższym standardzie wygód. Wszyscy urzędnicy państwowi i ministrowie trzymają się swoich intratnych posad aż do śmierci i nie śnią i nie pragną opuszczać domowych wygód. Opanowani przez takie halucynacje, materialiści przygotowują różne plany jeszcze wygodniejszego życia, lecz nagle przychodzi okrutna śmieć i bezlitośnie zabiera wielkiego planistę wbrew jego pragnieniom. Taki planista jest w ten sposób zmuszony do przyjęcia następnego wcielenia spośród 8 400 000 gatunków.


Dlaczego ludzie nie mogą zaakceptować reinkarnacji?

Choć wiedza o reinkarnacji wywodzi się z religii hinduistycznej, to tak naprawdę nie jest ona związana z żadną formą religii. Hindusi mają wiarę, która nakazuje im żyć w zgodzie z prawdą, jaką nakazał Bóg. Starają się nie robić sobie karmy na następne wcielenie, i tym samym zarówno hindusi, jak i buddyjscy mnisi porzucają swe wygody materialne na rzecz kształcenia i podnoszenia wibracji swej duszy na wyższy poziom egzystencji.

Istnieje życie po śmierci i istnieje także szansa wyzwolenia się z cyklu powtarzających się narodzin i śmierci w celu osiągnięcia wiecznego życia. Ponieważ jednak przyzwyczailiśmy się do przyjmowania ciała za drugim od niepamiętnych czasów, trudno jest nam myśleć o życiu jako czymś wiecznym. Życie w materialnej egzystencji jest tak kłopotliwe, że ktoś może myśleć, iż jeśli istnieje życie wieczne to ono także musi być kłopotliwe.


Zabijanie zwierząt

I tutaj nie mogłabym nie poruszyć tego tematu. Dobrym tego przykładem jest część tekstu z książki:

" Niestosowanie przemocy oznacza zakaz powstrzymywania progresywnego życia jakiejkolwiek żywej istoty. Nie należy myśleć,że jeśli iskra duchowa nigdy nie jest zabijana, nawet po zabiciu ciała, nie ma niczego złego w zabijaniu zwierząt dla zadowolenia zmysłów. Obecnie ludzie są przywiązani do jedzenia zwierząt, mimo iż mają pod dostatkiem zbóż, owoców i mleka. Nie ma potrzeby zabijania zwierząt... Zwierzęta  także czynią postęp poprzez ewolucję transmigrując z jednego gatunku zwierzęcego do innego. Jeśli jakieś zwierzę zostaje zabite, jego rozwój zostaje zahamowany. Jeśli zwierzę przebywa w określonym ciele przez pewną liczbę dni, miesięcy czy lat i w końcu jest zabijane, musi jeszcze raz przyjąć tę samą formę życia i uzupełnić pozostałą ilość dni, aby być promowanym do kolejnych gatunków życia. Więc ich postęp nie powinien być wstrzymywany jedynie dla zadowolenia czyjegoś podniebienia".


Dochodząc do sedna książki. Temat ten może zaskoczyć wiele osób, ale i też może spotkać się z ignorancją, gdzie w dzisiejszym świecie materii, mało kto dopuszcza formę reinkarnacji. Tutaj nie jest to kwestią wiary, czy religii. To kwestia wiedzy, i obserwacji. Dodam, że znam parę dzieci w wieku do 5 lat, które wspominają swe przeszłe życie. To dodaje nam pewnych informacji na ten temat, że życie jest wieczne, nie ważne, w jakiej formie się ono inkarnuje, ono jest!


"Nie powstałem w chwili narodzin ani w momencie poczęcia. Rosnę i rozwijam się przez niezliczone ilości tysiącleci... Wszystkie moje poprzednie jaźnie posiadają swoje głosy i echa, odzywające się we mnie... Och, będę się jeszcze rodził zniezliczone razy".

- Jack London


Teksty są zaczerpnięte z powyższej książki i mają na celu przybliżenie świadoości reinkarnacji


Poprzednie teksty o Reinkarnacji:10 Komentarze

 1. Nie rozmyślam o reinkarnacji, raczej należę do sceptyków, ale z ciekawości mogłabym przeczytać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zaciekawiła mnie ta książka. Nie miałam wcześniej o niej pojęcia. Ale widać, że warto się nią zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już dawno nic nie czytałam z takich tematów, a one są takie ciekawe, lubie się w nie zagłębiać :) Książkę muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Reinkarnacja to temat który wiele osób interesuje, zaraz prześlę linki bo znam kilka osób które chętnie o tym poczytają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś dużo czytałam o reinkarnacji, więc może się skuszę. Aczkolwiek sama nie wiem co o nim myśleć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie myślałam o reinkarnacji w ten sposób by np. nie zabijać zwierząt, ale ma to sens.

  OdpowiedzUsuń
 7. o matko uwielbiam te tematykę!! muszę koneicznie przeczytać tę książkę ;)!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze wiedziałam, że jak ktoś ma kamienne serce za obecnego życia, to może stać się kamieniem w następnym wcieleniu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe spojrzenie, chętnie przeczytałabym tę książkę, chociaż temat reinkarnacji nie zajmuje mi ostatnio głowy. Lubię jednak zgłębiać pewne tematy, więc i w ten chętnie bym zajrzała

  OdpowiedzUsuń
 10. Co prawda nie wierzymy w to, ale chętnie poczytamy

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.