Follow by Email

Czym jest Rezonans Schumanna

rezonans schumanna, puls ziemi,częstotliwości

Dość rzadko publikuję w ostatnim czasie, ale ten spadek aktywności na blogu jest spowodowany zarówno zdrowiem, brakiem weny, i pracami w ogrodzie. Dziś poruszę dość ważny temat, bo zapewne większość z Was styka się z tym tematem tutaj po raz pierwszy. 

Jak działają dane Częstotliwości na żywy organizm

Dla osób gdzie ważne są częstotliwości zapewne będzie wiedziała, że dana częstotliwość może zarówno nam pomóc, jak i zaszkodzić. Mam tu na myśli szkodliwe promieniowanie i podkręcanie złych częstotliwości 5G gdzie naukowcy udowodnili, że przyczynia się do powstawania nowotworów, i problemów neurologicznych za pomocą fal EMF, które zabijają wszystkie organizmy żywe. To proces, ale może nam ludziom zgotować więcej zła niż pożytku jak sugerują to sieci telefonii komórkowej. Wszystkie fale elektromagnetyczne są niestety dla żywego organizmu bronią biologiczną, gdyż zabijają po cichu i powoli. 
Od ponad roku nie słucham muzyki komercyjnej, jaka jest nadawana w radio czy telewizji. Z prostej przyczyny: Szkodzi ona tak samo na nasz organizm i sieje spustoszenie na poziomie komórkowym wywołując u nas szereg chorób, ale i także wzmaga w nas agresję, depresję czy zły nastrój. Mówię tu o szkodliwości stroju 440Hz. Dla chcących zgłębić wiedzę zapraszam do poszerzenia tego tematu w sieci. Strój Pitagorejski czyli 432Hz działa na nas jak lekarstwo, i wzmaga u nas poczucie zarówno miłości, czy dobrego stanu. To naturalny strój Natury, o tym pisałam dawno temu tutaj dlatego zachęcam do zapoznania się z artykułem i przestrojenia się na częstotliwości Solfeggio.

Jeśli zaś mowa o Rezonansie Schumanna to działa on w bardzo podobny sposób. Jeśli wysokie energie spływają na nas z Wszechświata, to nasza Ziemia i ludzie wibrują na określonych częstotliwościach. Im szersze białe pole rezonansu, tym wyższa jest świadomość ludzka. ( Patrz zdjęcie poniżej) Tutaj ludzie tzw "Obudzeni" będą wiedzieć, o czym mowa...

puls ziemiWedług Wikipedii Cytuję


" Występowanie zjawiska ziemskich fal stojących zostało przewidziane matematycznie przez niemieckiego fizyka, Winfrieda Otto Schumanna w 1952 r. Zauważył on, że jonosfera i powierzchnia Ziemi tworzą układ dwóch przewodzących sfer, który zachowuje się jak wnęka rezonansowa lub falowód. Rozwiązując równania Maxwella dla takiego układu określił jego częstotliwości rezonansowe. Maksymalne amplitudy fal (maksima) występują dla częstotliwości 7,83 Hz oraz dla harmonicznych 14,3; 20,8; 27,3 i 33,8 Hz (częstotliwości Schumanna), z niewielkimi odchyłkami w zależności od pory dnia. Najwyższe zarejestrowane harmoniczne (ich amplituda maleje wraz ze wzrostem częstotliwości) sięgają do zakresu ULF.

Ustalono, że głównym źródłem energii zasilającej rezonans Schumanna są wyładowania elektryczne, powstające w atmosferze ziemskiej. Na kuli ziemskiej występuje średnio około 100 wyładowań (piorunów) w ciągu sekundy. Ponadto takim źródłem może być burza magnetyczna, a także sieć energetyczna, której częstotliwość według standardów amerykańskich (60 Hz) pokrywa się z jedną z harmonicznych."


Częstotliwości rezonansu Schumanna są głównie określane przez fizyczną wielkość jonosferycznej jamy. Amplituda rezonansu zmienia się i jest większa, gdy osocze jonosferyczne jest pobudzone.

Jonosferyczne wzbudzenie plazmy występuje ze względu na aktywność słoneczną, burze, użycie skalarnej broni plazmowej i HAARP i ostatecznie również wtedy, gdy siły światła eliminują anomalię plazmy.


Rezonans Schumanna 


To zestaw szczytów w widmie w ELF (ekstremalnie niskie pasmo częstotliwości) widma ziemskiego pola elektromagnetycznego, utworzonego przez powierzchnię Ziemi i niższe warstwy jonosfery.

Promieniowanie elektromagnetyczne wywołane przez burze elektryczne jest źródłem oscylacji ELF. Schumann pokazał, że Ziemia jest otoczona przez ogromne pole elektromagnetyczne, które rozciąga się od ziemi do około 100 km nad nami.

Pole to pulsuje, jakby to było serce planety i ma częstotliwość rezonansową 7.83 Hz. Jednak 60 lat wcześniej, w 1892 roku fizyk Nikola Tesla fizyk wykrył ten rezonans podczas badania gigantycznego pioruna i burzy z piorunami. W dziedzinie nauki, rezonans Schumanna służy do pośredniego monitorowania globalnego poziomu występowania wyładowań elektrycznych w atmosferze. Te wielkie wibracje dają nam wyraźny znak, że planeta się zmienia. Ziemia wibruje coraz wyżej, tak jak My!

Ale co to oznacza dla Nas? Jaki wpływ ma na nas rezonans?Z roku na rok te częstotliwości wzrastają. Wzrost Pulsu Ziemi jest określany za pomocą ciągu liczb Fibonacciego. Pięknie opisany jest artykuł tutaj. Rezonans ma ogromny wpływ na nas ludzi, a także zwierzęta. My ludzie odczuwamy różnie skoki rezonansu. U mnie głównie objawia się to przewlekłym bólem prawej strony ciała, a także myśl, że nadciąga coś co zmieni wszystko na Ziemi. I niestety nie są to dobre przeczucia! Jednak by było dobrze, najpierw musi wydarzyć się coś złego.


Jeśli Rezonans Schumanna wzrośnie do 40-50 Hz oznacza to, że mówimy o umysłach oświeconych. Powoli otwiera się nam okno na dostrzeganie że nasza planeta Ziemia to żywy organizm, który rezonuje na różnych polach częstotliwości. Puls Ziemi rośnie, a my ludzie odbieramy te skoki w różny, czasem nadprzyrodzony sposób. Przyczyna tego zjawiska nie jest do końca poznana, ale wszystko we Wszechświecie przechodzi zmiany, i procesy ewolucji. Nie powinniśmy zapominać, że należymy do Wszechświata, i potrzebny jest nam wzrost świadomości. Musimy zacząć patrzeć na siebie kierując się miłością do ludzi jak i wszystkiego co żyje. Wiele osób zaczyna się przebudzać, co jest wynikiem zmiany częstotliwości wibracji Ziemi. Im większa świadomość istnienia we Wszechświecie, tym bardziej zaczynamy rozumieć, po co i dlaczego istniejemy na Planecie Ziemia, i jak bardzo odeszliśmy od kontaktu z naturą na rzecz materializmu i widzenia tylko czubka swojego nosa. 

Więcej o Rezonansie Schumanna i jego wpływie na nasze zdrowie Tutaj

Monitoring Pulsu Ziemi tutaj
9 Komentarze

 1. Kompletnie się na tym nie znam, ale artykuł ciekawy. Człowiek dowiaduje się nowych rzeczy przez całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze o tym słyszę, ale brzmi naprawdę ciekawie. Zawsze to fajnie dowiedzieć się czegoś nowego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio próbowałam uczyć się przy muzyce dostosowanej częstotliwością do nauki, przyznam, że odniosłam odwrotny efekt, szalenie mnie rozpraszało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś już o tym co nieco czytałam i pochłonęła mnie ta tematyka na jakiś czas. Dzięki za filmik :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Doskonale zdaje sobie sprawie z tych różnych fal , częstotliwości. Od dawna źle na mnie działała pewnego rodzaju muzyka. A w dużym mieście zawsze źle się czułam przez to zagęszczenie urządzeń, anten itp.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio jest o tym głośno. Czytałam już różne artykuły o tych częstotliwościach i tak naprawdę nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 7. Rezonans Szumana zwany pulsem ziemi. Wszyscy uczestniczymy w globalnym przebudzeniu, cudownie obserwować to będąc w ciele.
  Pozdrawiam i przesyłam pozytywne wibracje ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super, że mogę się dowiedzieć czegoś aż tak niesamowitego. Gdzieś ostatnio obiły mi się o uszy jakie informacje na ten temat, ale zdecydowanie muszę poczytać o nim więcej :)
  Buziaki Kochana 😘

  OdpowiedzUsuń
 9. ja ostatnio słucham muzyki 432hz przed snem żeby się zrelaksować (zresetować). Ogólnie lubię zgłębiać ten temat <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. To motywacja do dalszego prowadzenia bloga.